Klubovny

Naše klubovny se nachází v Zahradní ulici, č. p. 518 naproti klubu Fontána, vzadu za budovou mateřské školky. Samotná budova s klubovnami byla původně školkou. V současnosti mají v prvním patře klubovny pionýři a v přízemí dva skautské oddíly – 1. oddíl Ještěřky a náš 2. oddíl Bazilišci.

Do skautských kluboven se vstupuje jakýmsi bočním vchodem. Nejprve je nutné projít šatnou. Následně se dostaneme na chodbu, z níž vedou dveře do 5 kluboven, na WC a do skladů.

Náš oddíl Bazilišci „obývá“ celkem 3 klubovny. Snažíme se, aby v nich ve všech bylo příjemné prostředí, do kterého se budou jak děti, tak i starší členové oddílu rádi vracet. Přímo naproti vchodu se nachází klubovna, kde se schází Oranžoví a Bílí Bazilišci, většinou nazývaná „Beruščí klubovna“ podle zaniklého oddílu, který se v ní dříve scházel. Tato klubovna je poměrně malá, ale zato útulná – dokonce vybavená kobercem.

Hned vedle dveří z šatny se nachází tzv. „Malá klubovna“ využívaná v současnosti vedením oddílu pro oddílové rady apod.

Naše „Velká klubovna“, kde se schází Černí a Modří Bazilišci a která je také využívána při oddílových schůzkách a jiných oddílových akcích, se nachází až na samém konci chodby.

Líbila se vám virtuální prohlídka kluboven? Věřte, že ve skutečnosti jsou ještě hezčí! :-)