Přidej se k nám

2. oddíl Bazilišci má za sebou již více než 20 let činnosti. Za tuto dobu prošel mnoha proměnami. Zažil období velkého přílivu členů i jejich hromadného odchodu. Zpočátku byl jen malou chlapeckou družinou v rámci jiného oddílu, později se tak rozrostl, že byl proměněn v samostatné středisko, načež se opět změnil v jeden oddíl náležící do domažlického Střediska Jiřinky Paroubkové.

V současnosti Bazilišci opět zažívají období nárůstu počtu členů: v současnosti jich je téměř 60. Oddíl je věkově smíšený a koedukovaný (pro chlapce i dívky). Téměř třetinu členů tvoří vedení oddílu – dospělí lidé, kteří oddílu věnují mnoho hodin dobrovolnické práce. Opora, kterou má oddíl v těchto lidech, umožňuje zajištění dostatečného zázemí a přípravu pestrého, bohatého programu pro děti.

Základem naší činnosti jsou družinové schůzky. Děti jsou při nich rozděleny do čtyř různých družin – mladší holky (světlušky), mladší kluky (vlčata), starší holky (skautky) a starší kluky (skauti). Schůzky probíhají každý pátek od 16:00 do 18:00 (světlušky a vlčata) a od 18:00 do 20:00 (skautky a skauti). Mimo to se schází podle vlastních časových možností  v pátek někdy mezi 16:00 a 20:00 Roveři a Rangers, což jsou kluci a holky starší 15 let.

holka s batohemVždy první pátek v měsíci se místo družinových schůzek koná schůzka oddílová. Světlušky a vlčata mají schůzku od 16:00 do 19:00 a skautky a skauti od 17:00 do 20:00!  Na této schůzce se setkají všechny družiny a program je připravován vedoucí oddílu nebo jiným starším členem oddílové rady. Na oddílové schůzky chodíme oblečeni do skautského kroje. Ten ale není u nováčků nezbytně nutný – obvykle si ho pořizují až před svým prvním táborem, kdy se ukazuje, zda mají o skauting skutečný zájem.

Kromě schůzek pak chodíme asi 1-2x do měsíce na „výpravy“. Jde o výlety, obvykle někam do přírody, do lesa, kam jedeme vlakem nebo jdeme jen kus pěšky. Během výpravy se nejen někam jde, ale také se hrají různé hry nebo procvičují různé znalosti a dovednosti (např. poznávání přírodnin, rozdělávání ohně, orientace apod.). Někdy, především v zimních měsících, také pořádáme různé akce v klubovně (např. Oslava Vánoc apod.).

Pokud se vaše dítě z jakéhokoliv důvodu nemůže zúčastnit některé schůzky nebo výpravy, omluvte ho prosím u svého rádce. U starších dětí stačí, pokud se omluví telefonicky nebo na předcházející schůzce samy.