Přidej se k nám

Možná právě teď Ty nebo Tvoji rodiče váháte, do jakých kroužků bys v dalším školním roce mohl(a) chodit. A možná zvažuješ i skauting, ale nemáš zatím moc dobrou představu, co to vlastně obnáší.

Naše činnost je poměrně pestrá a dává prakticky každému možnost si najít to, co ho nejvíc baví, a ukázat, co dovede. Během školního roku se scházíme každý týden v naší klubovně v Zahradní 518 v Domažlicích, hrajeme spolu spoustu her, povídáme si, občas zpíváme, malujeme nebo něco vyrábíme. Učíme se různé věci – třeba jak rozdělat oheň, jak ošetřit někoho, kdo se například říznul nebo i nějak vážně zranil, jak uvázat pevný uzel, jak si uvařit jídlo nebo jak poznat který strom je který. Děláme ale i nejrůznější další věci: Někteří z nás například lasují, střílí z luku, zajímají se o ochranu přírody, natáčí videa nebo se věnují různým sportům. Kromě schůzek také chodíme na dobrodružné výpravy do přírody a o prázdninách jezdíme na tábor k říčce Bystřici, do hlubokých čerchovských lesů. A ti starší z nás se vydávají i na různé skautské akce po celé České republice nebo i za hranice, protože skauti a skautky jsou téměř ve všech zemích na celém světě.

Co Ti může skauting nabídnout, co Ti jiné kroužky nedají? Především partu skvělých kamarádů, se kterými zažiješ dobrodružství, o kterých by se Ti jinak ani nesnilo a se kterými se nejspíš budeš přátelit celý život. A dále příležitost naučit se nejrůznější věci a vyzkoušet si moře činností, které se ti určitě budou hodit.

To obojí platí pro kluky i holky v každém věku! Proto neváhej a přidej se k nám! Scházíme se mimo prázdniny obvykle jednou týdně odděleně po družinách – zpravidla jsou zvlášť mladší holky, mladší kluci (5 – 10 let), starší holky a starší kluci (11 – 15 let). Výpravy a některé schůzky jsou společné pro všechny. Kromě dětí od 5 do 15 let mezi sebou rádi přivítáme i starší 15 let a dospělé. V případě zájmu pište na bazilisci@skaut.cz.

Časy družinových schůzek v roce 2017/2018 budou stanoveny na přelomu srpna a září s přihlédnutím k časovým možnostem rádců (=vedoucích) družin i členů. Pokud bys chtěl(a) dostat informace o časech schůzek na email, můžeš nám Ty nebo Tvoji rodiče poslat svůj kontakt prostřednictvím formuláře níže.