Přijďte se k nám podívat již tento pátek od 15:30

Přiveďte své dítě do našeho oddílu a nechte je vyrůst ve skautu! V pátek 8. září od 15:30 do 19:00 máte jedinečnou možnost přijít se svým dítětem do naší klubovny v Zahradní 518 a zjistit o nás a našem programu víc! Pro děti budou u klubovny připraveny různé aktivity a bude možné si opéct buřt anebo třeba hada ;-) Můžete si zároveň prohlédnout naše klubovny a zeptat se vedoucích na vše, co Vás zajímá.

Během roku se děti scházejí jednou týdně v rámci svých družin. Ty mívají obvykle 6-12 členů, kteří jsou podobně staří. Děti se v malých družinách snadno seznámí a spřátelí a trvá tak většinou jen pár schůzek, než si na nové prostředí a kolektiv zvyknou. Družiny vedou rádcové starší 15 let, kteří pro družinu připravují program sestávající z různých her, soutěží, sportovních aktivit a rukodělných činností. O víkendech se konají oddílové výpravy a akce. Účast na nich není povinná, ale je dobré, pokud na ně dítě může chodit – je to pak pro ně zajímavější. Vyvrcholením celoročního programu je pak letní tábor, který se koná vždy první tři týdny v červenci (děti do 12 let jezdí pouze na druhý a třetí týden).

Časy schůzek:

Pozor, u červeně označených družin a termínů schůzek došlo ke změně. Aktuálně uvedené časy jsou platné.

• benjamínci (kluci a holky 5 – 7 let) – pátek 18:00 – 19:30
  • světlušky (7 – 11 let) – čtvrtek 16:30 – 18:30
  • světlušky a vlčata (kluci a holky 7 – 11 let) – pátek 15:00 – 17:00
  • vlčata (7 – 11 let) – pátek 17:00 – 19:00
  • skautky a skauti (kluci a holky 11 – 15 let) – pátek 18:00 – 20:00

Registrační členské poplatky jsou oproti jiným kroužkům poměrně nízké. Platí se vždy v lednu a v tomto roce činily 350 Kč (resp. 300 Kč pro druhé dítě z jedné rodiny). V ceně je i pět čísel časopisu, který bude dítěti chodit do schránky. Pokud dítě nyní nastoupí do oddílu a do ledna případně přestane chodit, protože ho činnost nezaujme, členský poplatek vůbec neplatí. Platit bude pouze měsíční příspěvek (obvykle okolo 20 Kč), který si může každá družina sama stanovit a používá ho obvykle na nákup různých drobností potřebných pro svoji činnost.

Skautský oddíl je místem, kde si dítě může osvojit mnoho praktických dovedností a získat dobré kamarády a kamarádky často i na celý život. Při nejrůznějších výletech a hrách je úplně přirozeně vedeno k tomu, aby jednalo férově a trávilo svůj čas spíše v přírodě a aktivně, než pasivně u počítače nebo televize. O základních principech skautingu a skautské výchovné metodě se můžete dočíst na našem ústředním webu www.skaut.cz.

Pro více informací piště na bazilisci@skaut.cz nebo volejte na 728934856.