Skauting

Skauting může být velice rozmanitý. Velké odlišnosti v něm můžeme najít mezi 216 státy a teritorii, v nichž existuje, i mezi jednotlivými skautskými oddíly v České republice. I přes mnohé odlišnosti však skauty sjednocují tři základní pilíře skautingu: jeho poslání, kterým je zlepšovat svět prostřednictvím jednotlivců, unikátní skautská výchovná metoda a tři principy, které nám velí dbát na sebe a rozvíjet se, být odpovědní vůči druhým lidem i životnímu prostředí a hledat duchovní hodnoty, které nás přesahují.

O skautingu, jeho historii, jeho základních principech, o skautském programu i mnohém dalším se můžete dočíst na oficiálním webu Junáka pro veřejnost. Odpovědi na nejčastější dotazy nováčků a jejich rodičů naleznete v sekci Pro nováčky.

V případě jakýchkoliv nejasností či dotazů se vám budeme rádi věnovat osobně v klubovnách vždy v čase schůzek (každý pátek od 16:00 do 20:00), případně nás neváhejte kontaktovat na emailu bazilisci@skaut.cz.