Svojsíkův závod 2017 – instrukce

Víkendová akce pro přihlášené skautky a skauty. Více informací k závodu čtěte dále v článku. POZOR ZMĚNA (OZNAČENO ČERVENĚ)

Sraz: v pátek 21. 4. v 16:30 v klubovně (odjezd autobusu v 17:41 ze zastávky U Nemocnice); sraz je o hodinu dříve, aby bylo možné dobalit vybavení a doladit scénky (čas srazu zůstává platný)

Návrat: v neděli 23. 4. v 15:30 ke klubovně (příjezd vlaku v 15:26)

Informace k počasí: Podle předpovědí má být oblačno, v sobotu a v neděli s možným deštěm. V noci má být kolem 5-6 °C, což by pro spaní ve stanu neměl být problém (stan se zadýchá). Přesto bude vhodné přípravě věnovat dostatečnou pozornost. Organizátor závodu má v případě nepřízně počasí připravenou i mokrou variantu bez spaní ve stanu. Z akce se proto z důvodu nepřízně počasí nemusíte odhlašovat.

S sebou:

• 50 Kč na vlak a materiály na závody
  • pevné nepromokavé boty (ideálně pohory, případně pevné naimpregnované boty)
  • teplé oblečení (ideálně více vrstev, které je možné svlékat a oblékat, rukavice, čepici)
  • spacák + karimatka (do tenčích spacáků je lepší ušít / koupit vložku nebo vzít dva tenčí spacáky přes sebe)
  • pláštěnka / pončo
  • potřeby na psaní (tužka, propiska, blok)
  • baterka / čelovka
  • osobní hygiena
  • sirky (pro jistotu možné vzít i zapalovač)
  • ešus, hrnek, příbor (u dvoudílných ešusů je vhodné vzít jeden na dvě osoby), hadřík
  • provázek (na svázání trojnožky na vaření, zavěšení kotlíku…)
  • další vhodné potřeby
  • jídlo na pátek, pití

Doporučení:

Věnujte dostatek času vhodnému zabalení věcí. Neberte si sebou zbytečně moc věcí. Věci na spaní, hygienu a náhradní oblečení dejte dospod batohu. Věci, které můžete potřebovat při přesunu (další vrstva oblečení, svačina, pláštěnka) navrch batohu. Na batoh přidejte karimatku, která bude překryta například igelitkou, aby se nenamočila, pokud by pršelo.

Na batoh nevěšte igelitky ani spacák ani nic, co by se houpalo při pohybu. Pokud budete potřebovat umístit něco na batoh, pořádně, ale jednoduše, to tam připevněte pomocí popruhů či šňůry. Rozmyslete si, zda máte nepromokavý batoh, zda má batoh pláštěnku nebo zda přes batoh půjde přendat vaše pláštěnka v případě deště.

Nezapomeňte si nechat na batohu a v batohu místo na družinové vybavení. Každý bude muset něco vzít k sobě. Pokud ponesete stan venku, myslete na to, aby vám nemohl zmoknout.

Nepřehánějte to s jídlem na pátek. Další dny už má být strava zajištěná. Vemte si něco kalorického (čokoládu, oříškovou směs, rozinky…), co vám dodá energii během závodu nebo při únavě.

Družinové vybavení:

kotlík (dodá Břeťa), sekyrka, stany, lékárnička (dodá Břeťa), 2 buzoly, mapa (ve folii), družinová pamětní cedulka

AKTUALIZACE: Oba dva dny by mělo být zajištěné přespání v chatě v Caparticích. Vybavení si vezmete s sebou stejné, jako na původně plánovaný závod. Stany si vezmou pořadatelé.