Proč jet na Závod vlčat a světlušek?

V rychlosti – pět hlavních důvodů:

Vlčata a světlušky…

• … si na závodě můžou vyzkoušet řadu praktických dovedností a znalostí, které si osvojili nejen na schůzkách
  • … získají skvělý zážitek ze soutěže zasazené do příběhu o Asterixovi a Obelixovi
  • … stráví celý den se svojí družinou, učí se týmové spolupráci a více se stmelují
  • … poznají vlčata a světlušky z celého okresu
  • … mají možnost postoupit do krajského nebo i celostátního kola, které se dlouho dopředu pečlivě připravuje a účast na něm je pro děti velkým zážitkem

Trochu podrobněji:

Vlčata a světlušky (tj. kluci a holky přibližně od 7 do 10 let) se na schůzkách a výpravách během roku naučí spoustu nových věcí, které se jim jednou budou v životě určitě hodit. Poznají dopravní značky, umí ošetřit třeba malé říznutí, připravit něco k jídlu, ví, jak zavolat pomoc, když se něco stane, a dokážou najít důležité informace. S pomocí šifer si pak rozvíjí logické uvažování a řada her jim pomáhá zlepšit motoriku a fyzickou kondici. To všechno a ještě mnohem víc světlušky a vlčata zvládají, ale většinou nemají mnoho možností si to vyzkoušet. A právě proto je tu Závod vlčat a světlušek, na kterém mohou družiny z celého okresu poměřit síly a zjistit, co všechno opravdu umí a případně mají i možnost postoupit do krajského nebo dokonce celostátního kola.

Závod se skládá z řady stanovišť, kterými družiny prochází a plní na nich úkoly z různých oblastí. Úkoly jsou bodované a všichni samozřejmě chtějí vyhrát, ale na druhou stranu nejde jen o to. Závod je zároveň setkáním vlčat a světlušek z celého okresu a má pro ně být především hezkým zážitkem. Letos tak například budou účastníci pomáhat Asterixovi a Obelixovi s plněním úkolů od Caesara. Většina úkolů navíc vyžaduje dobrou týmovou práci. Vlčata a světlušky si mezi sebe musí umět rozdělit jednotlivé činnosti, domluvit se a pomáhat si. Když se pak společnými silami dokážou s úkolem vypořádat, jejich družinu to může neobyčejně stmelit.

Snad jsme vás přesvědčili, že závod je pro Vaše dítě to pravé, ale pokud stále ještě váháte, nebojte se na nás obrátit. Můžete napsat na bazilisci@skaut.cz nebo zavolat jednomu ze zástupců vedoucí oddílu Haně Märzové – Bivojce (724066132) nebo Břeťovi Krejsovi (728934856).