Družinovka 18. ledna 2019

Páteční družinovka se nesla v duchu praktických příprav na Svojsíkáč. Začali jsme trošku netradičním nácvikem vyhledávání informací. Dvě dvojice si zasedly ve dvou různých klubovnách k počítačům a měli za úkol najít odpovědi na otázky, které našly na těchto webových stránkách. V jednu chvilku tak skautky (skauti toho času nedorazili) hledaly co znamená šipka ve vektorové analýze a vzápětí zněla klubovnami melodie, kterou si pohvizdoval jeden z králíků ze seriálu Bob a Bobek.

Když dorazily i další skautky, tak jsme se pustili do cvičení zručnosti. Každá skautka si vyzkoušela zapálit kousek jutového provázku křesadlem. Skautky byly zručné, to ano… ale z požární bezpečnosti by asi neprospěly. Je to skvělý námět na příští schůzky :).

Na závěr schůzky byla připravená složitější aktivita – vyrobit lojovou (nebo spíš sádlovou) kouli pro ptáčky. Skautky rozehřály sádlo, promíchaly ho se semínky a nechaly ho částečně ztuhnout. Než směs vychladla, tak přišla řeč na výročí pohřbu Jana Palacha a na označení botníků v předsíni štítky s názvy jednotlivých družin. Nakonec bylo potřeba ze směsi vytvořit kuličky naplácané na špejli s provázkem, aby se daly nové pochoutky pro ptáčky zavěsit.

Jestli se to skutečně povedlo zjistíme příští týden… ;)

Břeťa