Neděle – 14. 7. 2013

Dopoledne si každý rádce vymyslel program pro svou družinu. Skautky se šly projít na rotu, kdy probíraly, co by chtěly dělat přes rok, a také se lépe poznávaly. Nakonec se tak zakecaly, že pro ně musel přijít Tonícek, Skauti a vlčata pod velením Šikuly procházeli řeku a světlušky si střídavě malovaly a stavěly domečky.

Jelikož s Gaussovou puškou uměl jenom Šikula a to ještě ne moc dobře, strávili jsme odpoledne střelbou z nejrůznějších typů zbraní. Někomu se vedlo líp, někomu hůř, každopádně případě nouze by pušku obsloužil každý z nás.

Sotva jsme dostříleli a plánovali si trochu vydechnout, spatřil Přízrak vojáky blížící se k našemu táboru. Nastal naprostý chaos. Museli jsme si do 3 minut sbalit a utéct na cestu. Pak jsme měli ještě asi půl hodiny na to, abychom se vplížili do tábora a vzali si to nejnutnější.

Odešli jsme do lesa, kde si každá družina postavila přístřešek a přespala v něm. Samozřejmě se držely hlídky, ale kromě štěkajících srnek nás v noci nikdo jiný nenavštívil.