Pondělí – 15. 7. 2013

Ráno jsme vstali, zbourali improvizované přístřešky a opatrně se vraceli do tábora. Vojáci už naštěstí byli pryč.

Dopoledne se každé družině věnoval jeden ze stalkerů. Skautky s Přízrakem začaly se stavbou vstupní brány. Práci měly ztíženou tím, že Mája od 9:00 plnila jednu z roverských výzev, a to den poslepu. Vlčata s Duchem začala opravovat schody a světlušky pod laxním dohledem Profesora mapovaly tábor.
Odpoledne jsme se podle souřadnic vypravili k pašerácké boudě (alias Jiříčkova bouda), kdy proběhla napínavá bojovka, během které jsme našli podivný rozkaz k zničení laboratoří X-18.

Vypravili jsme se zpátky, ale již ne dohromady, ale každá družina jí vybranou cestou. Díky znalosti skautských značek a kombinační logice nakonec všichni tábor našli.

Po návratu jsme se pustili do luštění po cestě nalezeních šifer. Na klíč se přišlo, ale toho dne nikdo nebyl tak pilný, aby si sedl a text vyluštil. Snad někdy jindy.