Výprava do Starého Plzence

Výprava za záchranou princezny Lady je úspěšně za námi!

Záchranné mise se zúčastnilo 10 hrdinů z řad vlčat a světlušek našeho oddílu. Poté, co jsme na schůzce světlušek obdrželi dopis s prosbou o pomoc od nešťastného krále, jehož dcera byla zakleta do zdi starého hradu, nebyla pro nás jiná možnost než vydat se nabídnout pomocnou ruku.

Vlakem jsme dojeli do Starého Plzence, kde jsme se ubytovali v místní klubovně. Brzy po příjezdu jsme se pak vydali nalézt starou čarodějnici, která pod návalem vzteku princeznu zaklela, a získat od ní radu k vysvobození princezny Lady. Po cestě jsme museli překonat nástrahy od bludiček a divoženek, obývajících les, až jsme konečně narazili na čarodějnické doupě a podařilo se nám starou ženu umluvit. Na zpáteční cestě jsme pak dokonce získali první ingredienci našeho lektvaru.

Následující den jsme se hned ráno vydali do centra Plzence shánět další ingredience. Museli jsme se potýkat s mnoha nelehkými úkoly, mluvit s obyvateli města a rozluštit záludné hádanky. Nakonec se ale oběma záchranným družinám podařilo získat ingredience, které potřebovaly, a všichni se vydali na hrad.

Po příchodu na Radyni jsme s úderem pravého poledne provedli rituál k vysvobození princezny – a podařilo se! Společně s princeznou nás pak čekala cesta na zámek Kozel, kde nás očekával sám pan král. Z vděčnosti za vysvobození dcery nás pozval na pohoštění a na prohlídku zámku.

Pak už nás čekal jen návrat zpět do Plzence a zasloužený odpočinek v klubovně. V neděli po obědě jsme se vrátili domů plní zážitků, na které budeme ještě dlouho vzpomínat.

Další fotografie z výpravy najdete zde